Blog

۱۱  ایده راه اندازی سریع کسب و کار بدون سرمایه

۱۱ ایده راه اندازی سریع کسب و کار زود بازده،  بدون سرمایه

قدیم تر ها اگر به یک بچه مدرسه ای در روستایی دورافتاده میگفتیم میتوانی کسب  وکاری داشته باشی که بدون خروج از روستا در سراسر ایران مشتری و ماهانه ۵۰ میلیون تومان درآمد خواهی داشت، قطعا دیوانه خطابمان میکردند!

تکنولوژی مدرن این امکان را به همه می‌دهد که کار خود را از هرکجایی انجام دهند. در واقع بسیاری از شرکت‌ها در یک محیط و اکوسیستم کاملن دیجیتالی فعالیت می‌کنند. کاهش هزینه‌های سربار و آزادی عمل به افرادی که خواهان آزادی عمل بیشتری در کارها دارند را سبب می‌شود. راه اندازی کسب و کار آنلاین صرفا مسئله تمرکز بر نقاط قوت و گسترش شبکه ارتباطات شما است.

در این نوشته قصد داریم ۱۰ ایده راه اندازی کسب و کار اینترنی را که می‌توان به راحتی شروع کرد را بیان کنیم.

و اما مشاغلی که میتوان خیلی راحت با کمی تخصص و بدون سرمایه از همین الان شروع شان کرد:

یک: مشاور SEO

اگر اطلاعاتی در زمینه‌ موتورهای جستجوگر و پلتفرم‌هایی مانند گوگل آنالتیکس دارید می‌‎توانید به عنوان مشاور SEO در بسیاری از شرکت‌های کوچکتر که اطلاعات کافی در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجوگر ندارند، خدمات ارائه دهید. به صاحبان کسب‌وکارها کمک کنید تا وب‌سایت آن‌ها بهینه شده و بازدید خوب و مشتریان زیادی داشته باشند. به عنوان یک ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی می‌توانید با استفاده از داده‌ها و تجزیه و تحلیل آن‌ها مشاوره مناسبی به صاحبان کسب‌وکار بدهید. مواردی مانند نحوه استفاده و کاربرد کلمات کلید و نکاتی درباره ساختار محتوایی که سبب افزایش ترافیک سایت خواهد شد.

دو: مربی کسب‌ وکار

اگر شما تجربه و دانش کافی در زمینه کسب‌وکار دارید می‌توانید یک به کسب‌وکارها و کارآفرینان مشاوره دهید. این یک ایده مناسب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است که می‌تواند سود خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. برای نشان دادن مهارت خود می‌توانید نظرات و مقالات خود در زمینه کسب‌وکار را در لینکدین یا وب‌سایت خود منتشر کنید.

سه:  خرده فروش تخصصی

برای هر یک از کالاها و خدمات مخاطبان مخصوص به خود وجود دارد. از انواع مختلف مبلمان‌ها گرفته تا غذای حیوانات خانگی. یک ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی، ایجاد فروشگاه‌های تخصصی اینترنتی است که خدمات منحصربه فرد برای مشتریانی که به دنبال محصولات خاص و نایابی هستند، ارائه می‌دهد.

همه شما به یک سرویس میزبانی وب( هاستینگ) و امکانات مختلفی در زمینه تجارت الکترونیک متناسب با وب‌سایت خود نیاز دارید.

شما می‌توانید با فروشندگان محصولات مذاکره کنید تا محصولات آن‌ها را به مشتریان ارسال کنید، این بدین معنی است که شما نیازی به انبار کردن و انبارداری ندارید و سود شما شامل بخشی از قیمت فروش خواهد بود.

چهار:  مشاور شبکه‌های اجتماعی

شرکت‌های بزرگ امروزه یک شرکت تبلیغاتی و یا چندین کارمند تمام وقت برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود مانند فیس‌بوک و توییتر را استخدام می‌کنند. اما معمولن شرکت‌های کوچک مجبور به مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود هستند. با توجه به اینکه اکثر مدیران کسب‌وکارها درگیر کارها هستند و در نتیجه نمی‌توانند زمانی را برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی صرف کنند و شاید در نهایت از داشتن صفحه های مربوط به شبکه‌های اجتماعی اجتناب کنند. یکی از انواع ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی مشاوره دادن شبکه‌های اجتماعی به مدیران کسب‌وکار است. شما به عنوان مشاور می‌توانید به مدیران کمک کنید تا بهترین تاکتیک‌ها را اعمال کرده و برنامه و محتوای متناسب برای مخاطبان هدف را تهیه و توزیع کننید. همزمان با رشد اعضا و دنباله کنندگان شبکه‌‌های اجتماعی کسب‌وکارها، شما هم می‌توانید ارتقا پیدا کنید.

پنج:  طراح وب

هیچ‌چیزی بیشتر از یک وب‌سایت طراحی شده جذاب نمی‌تواند اعتبار یک شرکت را ارتقا دهد. اگر شما اطلاعات کافی در زمینه HTML  و بینش خوبی در زمینه طراحی دارید می‌توانید یک سرویس برای ایجاد وب‌سایت‌های جذاب و آسان برای استفاده کسب‌وکارهای کوچک راه‌اندازی کنید. اگر آن را هم بلدنیستید با یک دوره کوتاه مدت و کمی جستجو و تمرین و مطالعه میتوانید cms های جوملا و وردپرس را یادبگیرید و با آن ها وب سایت هایی بسیار زیبا و کاربردی طراحی کرده و به فروش برسانید!  برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در زمینه طراحی وب سایت می‌توانید نمونه کارهای خود را جمع‌آوری کرده و آن‌ها در وب‌ سایت خود در معرض نمایش قرار دهید و هنگام مراجعه به مشتریان وب سایت خود را نمایش دهید.

شش:  دستیار مدیر برنامه

آیا مهارت‌های خوبی و بی عیب و نقصی در زمینه مهارت‌های سازمانی دارید؟ آیا مهارت حل و فصل دارید؟ آیا می‌توانید به سرعت و به صورت کارآمد این وظایف را انجام دهید؟ در صورتی که هر یک از این مهارت‌ها را دارید می‌توانید به عنوان یک دستیار مدیر برنامه فعالیت کنید. بسیاری از شرکت‌های بزرگ، متوسط و حتی کوچک برای انجام وظایف مورد نظر خود، یک دستیار استخدام می‌کنند.

هفت:  بازاریابی پورسانتی یا همکاری در فروش

اگر شما جز کسانی هستید که تمایل دارید نظرات خود را در وب‌سایت‌هایی مانند دیجی کالا بنویسید، پیشنهاد می‌کنیم که دیگر به صورت رایگان انجام ندهید. بازاریابی دهان به دهان به عنوان یک راه جذاب‌ برای ترغیب مخاطبان، باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تا بخشی از سود خود را در اختیار افرادی که اقدام به تبلیغ برای محصولات یا خدمات آن‌ها می‌کنند هستند. یکی از انواع راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که اگر شما یک وب‌سایت با بازدید بالا یا یک کانال در هر یک از رسانه‌های اجتماعی محبوب دارید می‌توانید، محصولات یا خدمات با مخاطبان بالا را ارائه دهید و بخشی از سود حاصل از فروش را کسب کنید. برای کسب موفقیت بیشتر باید با انواع بازاریابی پورسانتی آشنا باشید و میزان سودآور بودن هریک را بررسی کنید.

هشت:  پشتیبانی فنی از راه دور

بسیاری از شرکت‌های کوچک یک نفر به عنوان کارشناس IT را استخدام نمی‌کنند. بلکه یک فرد به عنوان یک دوست یا عضو خانواده کامپیوتری دارند که در مواقع مورد نیاز، از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده می‌کنند. در صورتی که تجربه کار بر روی انواع رایانه و شبکه‌ها را داشته باشید می‌توانید به عنوان ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی، به عنوان پشتیبان فنی از از راه دور با شرکت‌ها همکاری کنید و کمک فوری در زمینه IT را به شرکت‌ها ارائه دهید.

نه:  فروشنده محصولات دست ساز

سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی مختلفی در اینترنت وجود دارد که محصولات دست ساز متنوع و جذابی را به فروش می‌رسانند. می‌توانید با این ایده راه اندزی کسب و کار اینترنتی به  افرادی که محصولات دست ساز مختلفی مانند پتو، ظروف نقاشی شده و … را تولید می‌کنند، کمک کنید تا فروش بیشتری را کسب کنند. مزیت این روش راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که هزینه راه‌اندازی آن کم است. شما محصولات را از یک تامین کننده تهیه کرده و به مشتری ارسال می‌کنید و بخشی از سود محصولات به فروش رفته، به عنوان سود شما لحاظ خواهد شد. در ادامه فعالیت خود می‌توانید سرعت سفارشات خود را بهبود بخشید که در نتیجه سودآوری شما افزایش خواهد یافت. مزیت این روش ریسک پایین آن است یعنی هزینه انبارداری شامل به شدت کاهش پیدا می‌کند و در صورتی که سفارشی داشته باشید محصول مورد نظر را تهیه خواهید کرد.

ده:  توسعه برنامه

به خاطر حضور پر رنگ گوشی‌های موبایل هوشمند، روز به روز به محبوبیت برنامه‌های کاربردی موبایل افزوده می‌شود و افراد بیشتری پول برای تهیه آن‌ها پرداخت می‌کنند. در صورتی که یک ایده کسب‌وکار عالی دارید می‌توانید و اتفاقن کدنویسی بلد هستید، می‌توانید ایده خود را اجرایی کنید. ولی اگر شما فقط یک ایده دارید و نمی‌توانید آن را تبدیل به واقعیت کنید، بسیاری از توسعه دهندگان نرم‌افزار وجود دارند که به دنبال ایجاد همکاری برای تهیه برنامه‌های کاربردی هستند.

یازده: رسانه سازی و کسب درآمد از تبلیغات

و اما آخرین گزینه این لیست و شاید به ظاهر آسان ترین کار، راه اندازی کانال ها و شبکه ها و صفحاتی در شبکه های اجتماعیست که پربازدید باشند، برای قوت گرفتن این صفحات باید محتوای جذاب تهیه کنید و هر روز برای صفحات و بارگذاری مطالب وقت بگذارید تا بتوانید مخاطبان زیادی را جذب کنید، پس از رسیدن به تعداد دنبال کننده زیاد، مشتریان تبلیغات خودشان سراغتان می آیند و سفارش و پول از همه جا به سمتتان سرازیر میشود، به شرطی که دنبال کنندگان واقعی و مطالبتان جذاب باشد! اگر از صفر شروع کنید این پروسه بسته به موضوع و میزان خلاقیت و جذابیت محتوا، از یک ماه تا سه سال طول میکشد تا به درآمد برسد، اما زمانی که به درآمد برسد همواره جاری خواهد بود.

 

راه های ارتباطی با مدرسه کسب و کار رویال

تماس با کارشناس فروش رویال مارکتینگ:

سرکار خانم کاوش   ۰۲۱۸۶۰۵۲۷۳ -۰۹۰۲۸۶۰۵۲۷۳

 

 

دیدگاهتان را بنویسید