Blog

روش هایی برای ایجاد انگیزه در کسب و کار

 

چه راهکارهایی برای ایجاد انگیزه در کسب و کار وجود دارد ؟ ایجاد انگیزه چگونه باعث پیشرفت کسب و کار می شود ؟ انگیزه چگونه به موفقیت در کسب و کار کمک می کند ؟  مدیران چگونه می توانند درکارمندان انگیزه ایجاد کنند ؟

روش هایی برای ایجاد انگیزه در کسب و کار

۱. زمانی را به خود اختصاص دهید: برای داشتن انگیزه دائمی، به تفریح و استراحت هم نیاز دارید. برنامه ‌ریزی و رفتن به تعطیلات لازم است پس سعی کنید ساعاتی را به دور از فضای کسب‌ و‌کار بگذرانید. برای روابط خود با مشتریان، حد و مرزی قرار دهید و زمانی را به انجام کارهای هیجان‌انگیز، اختصاص دهید. حتما تجدید قوا کنید تا قوی ‌تر از گذشته، کار را از سر بگیرید.

۲. از منابع الهام ‌بخش استفاده کنید: هیچ فردی دارای انگیزه صددرصد نیست اما با استفاده از منابع درست الهام‌بخش، می‌توان فورا باانگیزه شد. می‌توانید از منابعی چون فیلم، پادکست، مقالات و انواع متفاوتی از محتوای مجازی به‌ ویژه زمانی که بی‌انگیزه هستید، استفاده کنید. زمانی هم که ناراحت هستید به سخنان بزرگان کارآفرین درباره چگونگی انجام کارها گوش دهید تا برای ادامه کار، انگیزه لازم و کافی داشته باشید.

۳. کارهایی فراتر از کسب ‌و‌کار انجام دهید: با نگاهی به هر کسب‌ و‌کار موفق، متوجه خواهید شد که کسب ‌و‌کار فراتر از بازاریابی و رهبران سازمانی است و در حقیقت، بر اساس اهداف و بینش شکل گرفته است. داشتن انگیزه باعث می‌شود کسب‌و‌کار با هدف اصلی کمک به مردم و تغییر دنیا ایجاد شود. زمانی انگیزه دائمی و قوی به‌ وجود می‌آید که کسب ‌و‌کار بر اساس ایده‌ای فراتر از کسب درآمد شکل گرفته باشد.

تلاش کنید با کسب‌و‌کار خود تاثیرات مثبتی بر روی زندگی افرادی بگذارید که به نوعی از خدمات ارائه‌شده شما استفاده می‌کنند همچنین کسب ‌و‌کار شرایط آزادی و امنیت مالی را فراهم می‌کند. در چارچوب کار، اهداف و ارزش‌هایی را که فعالیت‌ها را شکل می‌دهند، روشن‌سازید. به‌عنوان کارآفرین، در دنیای سرشار از سنت‌ها، طرحی نو ارائه دهید و پیشرفت قابل ‌ملاحظه‌ ای داشته باشید.

باید انگیزه ثابت و قوی داشته باشید تا بتوانید شرایط دشواری را که هر روز در سر راه شما قرار می‌گیرد پشت ‌سر بگذارید.

راه های ارتباطی با مدرسه کسب و کار رویال

تماس با کارشناس فروش رویال مارکتینگ:

سرکار خانم کاوش   ۰۲۱۸۶۰۵۲۷۳ -۰۹۰۲۸۶۰۵۲۷۳

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید